Wykonujemy meble i elementy z mosiądzu.

regały mosiężne do baru mosiądz satynowanyregały mosiężne do baru mosiądz satynowany

Wykonujemy meble i elementy z mosiądzu.

 

Od kilku lat wykonujemy dla Państwa meble i elementy z mosiądzu. Mosiądz stał się popularnym materiałem który pojawia się w postaci elementów wykończenia wnętrz np. listew dekoracyjnych łączących panele drewniane będące okładziną ścian. Następnie jako element mebli jako pochwyt, stelaże do komód, konsoli, stolików i innych konstrukcji. W końcu mosiądz to też gotowe wyroby takie jak lampy czy armatura. Mosiądz doskonale komponuje się we wnętrzach będąc uzupełnieniem dla kamienia, czarnego szkła, lustra antycznego czy ciemnego forniru. Mosiądz ze swoim szlachetnym ciepłym, złotym kolorem jest świetnym dodatkiem do wnętrz klasycznych z elementami mebli mid century oraz glamour. W naszej pracowni Modestwork wykonujemy listwy dekoracyjne do montażu na ścianie między panelami tapicerowanymi ciemnym aksamitem bądz między formatkami z fornirowanych płyt. Często realizujemy zlecenia na uchwyty meblowe z mosiądzu, długie antaby do dekoracyjnych szaf, nóżki meblowe oraz konstrukcje ramowe do komód, stołów i konsoli. To są raczej dodatki mosiężne, ale metal ten może też grać we wnętrzu rolę pierwszoplanową. Stoliki i lustra wykonane z mosiądzu ożywiają wnętrze w zależności od stylu i efektu jaki chcemy osiągnąć. Wykonujemy meble w stylu Art Deco i nowoczesnym.Nasze zamiłowanie do mosiądzu spowodowało że eksperymentujemy projektując przedmioty dekoracyjne takie jak wieszaki na biżuterię, lusterka, panele dekoracyjne z elementami roślinnymi. Wykonane przez nas przedmioty z mosiądzu zabezpieczamy powłokami ochronnymi bądz panyną. Zapraszamy do obejżenia naszych luster z mosiądzu: 

 

Modestwork oferta drzwi industrialnych.

W naszej ofercie Modestwork posiadamy drzwi loftowe które sami produkujemy, poruszające się na systemach jezdnych. Wszędzie gdzie zależy nam na zachowaniu wrażenia przestrzeni ale potrzebujemy wydzielenia stref. Ścianki industrialne świetnie się sprawdzą jeśli chcemy wydzielić przestrzeń biura domowego ponieważ są dźwiękoszczelne. W mieszkaniach gdzie potrzebujemy oddzielić funkcję przestrzeni np. sypialnie od salonu. Jako wiatrołapy pomiędzy wejściem a salonem. Często klienci decydują się na całą 3-4m długości zsuwaną ścianę. Zaletą drzwi industrialnych jest to że gdzie ich nie użyjemy wszędzie będą prezentować się dobrze czy to w starym budownictwie czy nowym apartamencie. Dzięki systemom mechanicznym których używamy drzwi przesuwne mają płynny ruch i są bezawaryjne. Dla naszych klientów oferujemy kilka konfiguracji drzwi: 1-4 skrzydłowych. Drzwi wykonujemy na systemach przesuwnych naściennych także na prowadnicach rustykalnych typu barn door oraz układach jezdnych sufitowych. Każde zlecenie ma indywidualne wymagania. Rozpoczynamy więc od spotkania z inwestorem na miejscu, omówienia potrzeb, wyboru rozwiązania. Wykonujemy pomiar , przygotowujemy rysunek i wizualizację. Klient wybiera kolor powłoki lakierniczej i rodzaj szkła. Realizacja trwa od 4-6 tygodni.

Pozostałe realizacje znajdą Państwo w linku:

https://modestwork.com/drzwi-przesuwne-loftowe/

drzwi industrialne metal i szkło we wnętrzuu
Lustro w złotych ramach Art Deco na wymiar modestwork

Wykonujemy lustra Art Deco.

 

W naszej pracowni wykonujemy lustra w stylu Art Deco. Nazwa stylu kojarzy nam się z epoką luksusu, bogactwa i wytwornych dekoracji. Kierunek ten wywarł wpływ na architektów, projektantów mody i tkanin, rzeźbiarzy, malarzy, artystów-stolarzy i wielu innych twórców. Po raz pierwszy na taką skalę idea wzornictwa objęła zarówno przedmioty codziennego użytku przeznaczone dla zwykłych ludzi, jak i luksusowe przedmioty, tak cenione przez bogata elitę. Styl Art Deco wchłonął ideę estetycznej jedności projektu, ale stosował odmienne techniki i stylistyki, by osiągnąć swój cel: elementy dekoracji były wyraźnie zdefiniowane. Kontynuując tradycję dawnych rzemieślników odkryliśmy dekoracyjny aspekt luster w mosiężnych ramach i zajęliśmy się ich produkcją. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka wzorów luster Art Deco ale także wykonujemy projekty według wskazówek klienta. Przez lata więc dostarczyliśmy nasze lustra do wytwornych salonów, łazienek a nawet na luksusowe jachty. Dekoracyjne zalety luster w mosiężnych ramach docenili dekoratorzy wnętrz i mosiężne dodatki zagościły w nich na stałe. Wspaniały złoty połysk polerowanego mosiądzu wykonywanych przez nas przedmiotów doda Państwa wnętrzom dyskretnego uroku. Więcej luster znajda Państwo pod linkiem: 

Oświetlenie nad wyspę kuchenną.

Oświetlenie nad wyspę kuchenną.
Jeśli chcemy maksymalnie ułatwić sobie pracę w kuchni musimy pamiętać o kilku elementach. Ergonomicznym rozmieszczeniu szafek, właściwej wysokości blatu roboczego oraz odpowiednim oświetleniu. Oświetlenie w postaci wiszących lamp, podświetlonych od spodu szafek kuchennych bądz reflektorów. Oferujemy Państwu rozwiązanie które jest oświetleniem a jednocześnie półką spełniającą element dekoracyjny. Lampa półka to lekka konstrukcja stalowa na bazie ramy z dnem w którym umieszczamy oświetlenie LED. Jego moc dobieramy do wymagań klienta. Taka konstrukcja w zależności od przeznaczenia może posiadać jeden lub dwa poziomy. Dno takiej konstrukcji zabezpieczone jest metalową tacą z rąbkiem wywiniętym do góry który chroni przez zalaniem. Ten industrialny dodatek do nowoczesnej kuchni dodaje dekoracyjnego charakteru ponieważ wspaniale na nim prezentują się kwiaty w donicach. Jeśli chcemy żeby ten element był mocnym akcentem wtedy metalową konstrukcję lampy polecamy w kolorze czarnym. Natomiast Jeżeli chcemy by był to delikatniejszy akcent polecamy kolor biały. Wszystkie lampy projektujemy i wykonujemy na wymiar na życzenie klienta w zależności od wymiarów wyspy kuchennej. Więcej półek pod linkiem: 

lampa półka metalowa industrialna nad wyspe do kuchni
lustro glamour w złotej ramie do salonu

Meble do wnętrz w stylu glamour.

Ten pochodzący z lat 30′ styl z ery ,Golden age ’ Hollywood  powstał przede wszystkim jako nurt stylistyczny – wyrażający specyficzny status społeczny klienta, jako styl oparty na retro, które uosobiona wspaniałość i elitarność nawiązuje stylistyką do stylu Art deco. Określany jako wyrafinowany, bogaty i dramatyczny może łatwo przekroczyć linię kiczowatości jeśli umiar zostanie przesadzony. Styl ten we wnętrzach eksponuje złoto, srebro i mosiądz wykonane z tych materiałów meble i dodatki. Wykorzystuje takie tkaniny jak aksamit, welur, skórę, marmur, kryształy, lustra a w tekstyliach motywy geometryczne, zwierzęce i roślinne. W posługiwaniu się tym stylem popularne jest zamiast używanie kompletów mebli, dobieranie pojedynczych wytwornych foteli do wnętrza z sofą w innej stylistyce i kolorze. Mosiężne meble na połyskujących złotych ramach są właściwie synonimem stylu. Stoliki mogą być z blatami z marmuru lub lustra antycznego. Duże lustra do salonów w złotych polerowanych ramach z mosiądzu grają role pierwszo planową. W obecnych warunkach glamour we wnętrzach to stylistyczne połączenie różnych epok. Współcześni projektanci preferują lakonizm form architektonicznych, skromną kolorystykę i kontrastowe połączenie, podkreślając jednocześnie ekskluzywne elementy wystroju. Poprzez zastosowanie efektownego wystroju, konieczne jest zrozumienie indywidualne, wartościowe przedmioty, które uzupełniają i podkreślają elitarność wnętrza – naczynia, rzeźby, dzieła sztuki, ozdobne i użytkowe wyroby jubilerskie oraz urządzenia oświetleniowe. Nie można pominąć elementów pomocniczych, któremają również wpływ na wnętrze – dodatki dekoracyjne, draperie, panele, blaty. Poniżej link do naszych luster dekoracyjnych w stylu glamour: